KYOCERA AVX TAJA225K020SNJ
TAJA225K020SNJ
Part No.:
TAJA225K020SNJ
Datasheet:
ShinYuaTAJA225K020SNJ.pdf
Description:
CAP TANT 2.2UF 10% 20V 1206
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
20 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
5.3Ohm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
0.071 (1.80mm)