KYOCERA AVX TAJA225M010UNJ
TAJA225M010UNJ
Part No.:
TAJA225M010UNJ
Datasheet:
ShinYuaTAJA225M010UNJ.pdf
Description:
CAP TANT 2.2UF 20% 10V 1206
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
10 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
7Ohm @ 100kHz
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 125°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
0.071 (1.80mm)