KYOCERA AVX TAJA475M006SNJ
TAJA475M006SNJ
Part No.:
TAJA475M006SNJ
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
ShinYuaTAJA475M006SNJ.pdf
Description:
CAP TANT
  • Related Categories
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
6.3 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
6Ohm @ 100kHz
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 125°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
0.071 (1.80mm)