KYOCERA AVX TAJB155K025H
TAJB155K025H
Part No.:
TAJB155K025H
Package:
1411 (3528 Metric), 1210
Datasheet:
ShinYuaTAJB155K025H.pdf
Description:
CAP TANT 1.5UF 10% 25V 1411
  • Related Categories
Package/Case:
1411 (3528 Metric), 1210
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
1.5 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
25 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
5Ohm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.138 L x 0.110 W (3.50mm x 2.80mm)
Height-Seated(Max):
0.083 (2.10mm)