KYOCERA AVX TAJC106K020H
TAJC106K020H
Part No.:
TAJC106K020H
Datasheet:
ShinYuaTAJC106K020H.pdf
Description:
CAP TANT 10UF 10% 20V 2312
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
20 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
1.2Ohm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.236 L x 0.126 W (6.00mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max):
0.110 (2.80mm)