KYOCERA AVX TAJC156K020H
TAJC156K020H
Part No.:
TAJC156K020H
Package:
2312 (6032 Metric)
Datasheet:
ShinYuaTAJC156K020H.pdf
Description:
CAP TANT 15UF 10% 20V 2312
  • Related Categories
Package/Case:
2312 (6032 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
15 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
20 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
1.7Ohm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.236 L x 0.126 W (6.00mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max):
0.110 (2.80mm)