KYOCERA AVX TAJC474K050RNJ
TAJC474K050RNJ
Part No.:
TAJC474K050RNJ
Package:
2312 (6032 Metric)
Datasheet:
ShinYuaTAJC474K050RNJ.pdf
Description:
CAP TANT 0.47UF 10% 50V 2312
  • Related Categories
Package/Case:
2312 (6032 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
50 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
8Ohm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.236 L x 0.126 W (6.00mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max):
0.110 (2.80mm)