KYOCERA AVX TAJD106K035SNJ
TAJD106K035SNJ
Part No.:
TAJD106K035SNJ
Datasheet:
ShinYuaTAJD106K035SNJ.pdf
Description:
CAP TANT
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
35 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
1Ohm @ 100kHz
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 125°C
Size/Dimension:
0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm)
Height-Seated(Max):
0.122 (3.10mm)