KYOCERA AVX TAJD106M035RNJ
TAJD106M035RNJ
Part No.:
TAJD106M035RNJ
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
ShinYuaTAJD106M035RNJ.pdf
Description:
CAP TANT 10UF 20% 35V 2917
  • Related Categories
Package/Case:
2917 (7343 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
35 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
1Ohm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm)
Height-Seated(Max):
0.122 (3.10mm)