KYOCERA AVX TAJD107K010RNJV
TAJD107K010RNJV
Part No.:
TAJD107K010RNJV
Datasheet:
ShinYuaTAJD107K010RNJV.pdf
Description:
CAP TANT
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
10 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
900mOhm @ 100kHz
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 125°C
Size/Dimension:
0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm)
Height-Seated(Max):
0.122 (3.10mm)