KYOCERA AVX TAJD226K035RNJV
TAJD226K035RNJV
Part No.:
TAJD226K035RNJV
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
ShinYuaTAJD226K035RNJV.pdf
Description:
CAP TANT
  • Related Categories
Package/Case:
2917 (7343 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
35 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
900mOhm @ 100kHz
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 125°C
Size/Dimension:
0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm)
Height-Seated(Max):
0.122 (3.10mm)