KYOCERA AVX TAJD335K035R
TAJD335K035R
Part No.:
TAJD335K035R
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
ShinYuaTAJD335K035R.pdf
Description:
CAP TANT 3.3UF 10% 35V 2917
  • Related Categories
Package/Case:
2917 (7343 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
3.3 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
35 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
2.5Ohm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm)
Height-Seated(Max):
0.122 (3.10mm)