KYOCERA AVX TAJD475K050H
TAJD475K050H
Part No.:
TAJD475K050H
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
ShinYuaTAJD475K050H.pdf
Description:
CAP TANT 4.7UF 10% 50V 2917
  • Related Categories
Package/Case:
2917 (7343 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
TAJ
ProductStatus:
Active
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
50 V
Type:
Molded
ESR(EquivalentSeriesResistance):
1.4Ohm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm)
Height-Seated(Max):
0.122 (3.10mm)