KYOCERA AVX TAJD476K025HNJ
TAJD476K025HNJ
Part No.:
TAJD476K025HNJ
Datasheet:
ShinYuaTAJD476K025HNJ.pdf
Description:
CAP TANT 47UF 10% 25V 2917
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
25 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
900mOhm @ 100kHz
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 125°C
Size/Dimension:
0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm)
Height-Seated(Max):
0.122 (3.10mm)