KYOCERA AVX TAJE227K010HNJ
TAJE227K010HNJ
Part No.:
TAJE227K010HNJ
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
ShinYuaTAJE227K010HNJ.pdf
Description:
CAP TANT 220UF 10% 10V 2917
  • Related Categories
Package/Case:
2917 (7343 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Capacitance:
220 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
10 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
500mOhm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm)
Height-Seated(Max):
0.169 (4.30mm)