KYOCERA AVX TAJE336K035H
TAJE336K035H
Part No.:
TAJE336K035H
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
ShinYuaTAJE336K035H.pdf
Description:
CAP TANT 33UF 10% 35V 2917
  • Related Categories
Package/Case:
2917 (7343 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
33 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
35 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
500mOhm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm)
Height-Seated(Max):
0.169 (4.30mm)