KYOCERA AVX TAJR106M006SNJ
TAJR106M006SNJ
Part No.:
TAJR106M006SNJ
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
ShinYuaTAJR106M006SNJ.pdf
Description:
CAP TANT 10UF 20% 6.3V 0805
  • Related Categories
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
6.3 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
6Ohm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.081 L x 0.051 W (2.05mm x 1.30mm)
Height-Seated(Max):
0.047 (1.20mm)