KYOCERA AVX TAJR335K016RNJ
TAJR335K016RNJ
Part No.:
TAJR335K016RNJ
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
ShinYuaTAJR335K016RNJ.pdf
Description:
CAP TANT 3.3UF 10% 16V 0805
  • Related Categories
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Capacitance:
3.3 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
16 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
5Ohm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.081 L x 0.051 W (2.05mm x 1.30mm)
Height-Seated(Max):
0.047 (1.20mm)