KYOCERA AVX TAJS105K016RNJ
TAJS105K016RNJ
Part No.:
TAJS105K016RNJ
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
ShinYuaTAJS105K016RNJ.pdf
Description:
CAP TANT 1UF 10% 16V 1206
  • Related Categories
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
16 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
15Ohm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
0.047 (1.20mm)