KYOCERA AVX TAJS154M020RNJ
TAJS154M020RNJ
Part No.:
TAJS154M020RNJ
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
ShinYuaTAJS154M020RNJ.pdf
Description:
CAP TANT 0.15UF 20% 20V 1206
  • Related Categories
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
0.15 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
20 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
25Ohm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
0.047 (1.20mm)