KYOCERA AVX TAJT684M020RNJ
TAJT684M020RNJ
Part No.:
TAJT684M020RNJ
Package:
1411 (3528 Metric), 1210
Datasheet:
ShinYuaTAJT684M020RNJ.pdf
Description:
CAP TANT 0.68UF 20% 20V 1411
  • Related Categories
Package/Case:
1411 (3528 Metric), 1210
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
0.68 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
20 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
15Ohm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.138 L x 0.110 W (3.50mm x 2.80mm)
Height-Seated(Max):
0.047 (1.20mm)