KYOCERA AVX TAJT685K006RNJ
TAJT685K006RNJ
Part No.:
TAJT685K006RNJ
Package:
1411 (3528 Metric), 1210
Datasheet:
ShinYuaTAJT685K006RNJ.pdf
Description:
CAP TANT 6.8UF 10% 6.3V 1411
  • Related Categories
Package/Case:
1411 (3528 Metric), 1210
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
6.8 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
6.3 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
5Ohm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.138 L x 0.110 W (3.50mm x 2.80mm)
Height-Seated(Max):
0.047 (1.20mm)