KYOCERA AVX TAJW157M010RNJ
TAJW157M010RNJ
Part No.:
TAJW157M010RNJ
Package:
2312 (6032 Metric)
Datasheet:
ShinYuaTAJW157M010RNJ.pdf
Description:
CAP TANT 150UF 20% 10V 2312
  • Related Categories
Package/Case:
2312 (6032 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
150 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
10 V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.236 L x 0.126 W (6.00mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max):
0.059 (1.50mm)