KYOCERA AVX TAP106K050CRW
TAP106K050CRW
Part No.:
TAP106K050CRW
Datasheet:
TAP106K050CRW.pdf
Description:
CAP TANT 10UF 10% 50V RADIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
50 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
1.6Ohm @ 100kHz
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
1000 Hrs @ 85°C
Size/Dimension:
0.315 Dia (8.00mm)
Height-Seated(Max):
0.512 (13.00mm)
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)