KYOCERA AVX TAP225K050HSB
TAP225K050HSB
Part No.:
TAP225K050HSB
Datasheet:
ShinYuaTAP225K050HSB.pdf
Description:
CAP TANT 2.2UF 10% 50V RADIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
50 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
3.5Ohm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
1000 Hrs @ 85°C
Size/Dimension:
0.217 Dia (5.50mm)
Height-Seated(Max):
0.413 (10.50mm)
LeadSpacing:
0.250 (6.35mm)