KYOCERA AVX TAP475K025CCS
TAP475K025CCS
Part No.:
TAP475K025CCS
Datasheet:
ShinYuaTAP475K025CCS.pdf
Description:
CAP TANT 4.7UF 10% 25V RADIAL
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
25 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
4Ohm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
1000 Hrs @ 85°C
Size/Dimension:
0.197 Dia (5.00mm)
Height-Seated(Max):
0.394 (10.00mm)
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)