KYOCERA AVX TAP685K035CRS
TAP685K035CRS
Part No.:
TAP685K035CRS
Datasheet:
TAP685K035CRS.pdf
Description:
CAP TANT 6.8UF 10% 35V RADIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Capacitance:
6.8 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
35 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
2.5Ohm @ 100kHz
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
1000 Hrs @ 85°C
Size/Dimension:
0.236 Dia (6.00mm)
Height-Seated(Max):
0.453 (11.50mm)
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)