KYOCERA AVX TAP685M050CCS-LF
TAP685M050CCS-LF
Part No.:
TAP685M050CCS-LF
Datasheet:
ShinYuaTAP685M050CCS-LF.pdf
Description:
CAP TANT 6.8UF 20% 50V RADIAL
Capacitance:
6.8 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
50 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
2Ohm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
1000 Hrs @ 85°C
Size/Dimension:
0.276 Dia (7.00mm)
Height-Seated(Max):
0.472 (12.00mm)
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)