KYOCERA AVX TAP686K025CCS
TAP686K025CCS
Part No.:
TAP686K025CCS
Datasheet:
ShinYuaTAP686K025CCS.pdf
Description:
CAP TANT 68UF 10% 25V RADIAL
Capacitance:
68 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
25 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
800mOhm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
1000 Hrs @ 85°C
Size/Dimension:
0.354 Dia (9.00mm)
Height-Seated(Max):
0.630 (16.00mm)
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)