Cornell Dubilier Electronics (CDE) TAS106K020P1C-F
TAS106K020P1C-F
Part No.:
TAS106K020P1C-F
Manufacturer:
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYuaTAS106K020P1C-F.pdf
Description:
CAP TANT 10UF 10% 20V AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Bulk
Series:
TAS
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
20 V
Type:
Hermetically Sealed
ESR(EquivalentSeriesResistance):
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.185 Dia x 0.474 L (4.70mm x 12.04mm)