KYOCERA AVX TAZE226K010CBSB0800
TAZE226K010CBSB0800
Part No.:
TAZE226K010CBSB0800
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
2010 (5025 Metric)
Datasheet:
TAZE226K010CBSB0800.pdf
Description:
CAP TANT
  • Related Categories
Package/Case:
2010 (5025 Metric)
Packaging:
Bulk
Series:
TAZ
ProductStatus:
Active
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
10 V
Type:
Molded
ESR(EquivalentSeriesResistance):
2Ohm @ 100kHz
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.200 L x 0.100 W (5.08mm x 2.54mm)
Height-Seated(Max):
0.065 (1.65mm)