KYOCERA AVX TAZG106K025CRSB0800
TAZG106K025CRSB0800
Part No.:
TAZG106K025CRSB0800
Package:
2711 (6728 Metric)
Datasheet:
TAZG106K025CRSB0800.pdf
Package/Case:
2711 (6728 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
25 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
1.4Ohm @ 100kHz
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.265 L x 0.110 W (6.73mm x 2.79mm)
Height-Seated(Max):
0.125 (3.17mm)