KYOCERA AVX TAZG106M025CRSZ0000
TAZG106M025CRSZ0000
Part No.:
TAZG106M025CRSZ0000
Package:
2711 (6728 Metric)
Datasheet:
TAZG106M025CRSZ0000.pdf
Package/Case:
2711 (6728 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
25 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
1.4Ohm @ 100kHz
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.265 L x 0.110 W (6.73mm x 2.79mm)
Height-Seated(Max):
0.125 (3.17mm)