KYOCERA AVX TAZH106K035LRSB0900
TAZH106K035LRSB0900
Part No.:
TAZH106K035LRSB0900
Package:
2915 (7338 Metric)
Datasheet:
TAZH106K035LRSB0900.pdf
Package/Case:
2915 (7338 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
35 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
500mOhm @ 100kHz
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.285 L x 0.150 W (7.24mm x 3.81mm)
Height-Seated(Max):
0.125 (3.17mm)