Rohm Semiconductor TCFGP0G226M8R
TCFGP0G226M8R
Part No.:
TCFGP0G226M8R
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
ShinYuaTCFGP0G226M8R.pdf
Description:
CAP TANT 22UF 20% 4V 0805
  • Related Categories
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
TCFG
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
4 V
Type:
Molded
ESR(EquivalentSeriesResistance):
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
0.047 (1.20mm)