CAL-CHIP ELECTRONICS, INC. TCKIA337ETLSR040
TCKIA337ETLSR040
Part No.:
TCKIA337ETLSR040
Manufacturer:
CAL-CHIP ELECTRONICS, INC.
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
ShinYuaTCKIA337ETLSR040.pdf
Description:
CAP TANT 330UF 10% 2917
  • Related Categories
Package/Case:
2917 (7343 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
TC
ProductStatus:
Active
Capacitance:
330 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
10 V
Type:
Molded
ESR(EquivalentSeriesResistance):
40mOhm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 125°C
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm)
Height-Seated(Max):
0.169 (4.30mm)