CAL-CHIP ELECTRONICS, INC. TCKIV685DT
TCKIV685DT
Part No.:
TCKIV685DT
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
ShinYuaTCKIV685DT.pdf
Description:
CAP TANT 6.8UF 10% 2917
  • Related Categories
Package/Case:
2917 (7343 Metric)
Capacitance:
6.8 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
35 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
1.2Ohm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 125°C
Size/Dimension:
0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm)
Height-Seated(Max):
0.122 (3.10mm)