CAL-CHIP ELECTRONICS, INC. TCKOJ476DT
TCKOJ476DT
Part No.:
TCKOJ476DT
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
ShinYuaTCKOJ476DT.pdf
Description:
CAP TANT 47UF 10% 2917
  • Related Categories
Package/Case:
2917 (7343 Metric)
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
6.3 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
800mOhm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 125°C
Size/Dimension:
0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm)
Height-Seated(Max):
0.122 (3.10mm)