CAL-CHIP ELECTRONICS, INC. TCMIA156AT
TCMIA156AT
Part No.:
TCMIA156AT
Manufacturer:
CAL-CHIP ELECTRONICS, INC.
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
ShinYuaTCMIA156AT.pdf
Description:
CAP TANT 15UF 20% 1206
  • Related Categories
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Series:
TC
ProductStatus:
Active
Capacitance:
15 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
10 V
Type:
Molded
ESR(EquivalentSeriesResistance):
4Ohm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 125°C
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
0.071 (1.80mm)