CAL-CHIP ELECTRONICS, INC. TCMIC156BT
TCMIC156BT
Part No.:
TCMIC156BT
Package:
1411 (3528 Metric)
Datasheet:
ShinYuaTCMIC156BT.pdf
Description:
CAP TANT 15UF 20% 1411
  • Related Categories
Package/Case:
1411 (3528 Metric)
Capacitance:
15 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
16 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
3Ohm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 125°C
Size/Dimension:
0.138 L x 0.110 W (3.50mm x 2.80mm)
Height-Seated(Max):
0.083 (2.10mm)