CAL-CHIP ELECTRONICS, INC. TCMIC475CT
TCMIC475CT
Part No.:
TCMIC475CT
Package:
2312 (6032 Metric)
Datasheet:
ShinYuaTCMIC475CT.pdf
Description:
CAP TANT 4.7UF 20% 2312
  • Related Categories
Package/Case:
2312 (6032 Metric)
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
16 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
2.5Ohm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 125°C
Size/Dimension:
0.236 L x 0.126 W (6.00mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max):
0.110 (2.80mm)