CAL-CHIP ELECTRONICS, INC. TCMID685CT
TCMID685CT
Part No.:
TCMID685CT
Manufacturer:
CAL-CHIP ELECTRONICS, INC.
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
2312 (6032 Metric)
Datasheet:
ShinYuaTCMID685CT.pdf
Description:
CAP TANT 6.8UF 20% 2312
  • Related Categories
Package/Case:
2312 (6032 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
TC
ProductStatus:
Active
Capacitance:
6.8 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
20 V
Type:
Molded
ESR(EquivalentSeriesResistance):
700mOhm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 125°C
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.236 L x 0.126 W (6.00mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max):
0.110 (2.80mm)