CAL-CHIP ELECTRONICS, INC. TCMOJ477ETLSR100G
TCMOJ477ETLSR100G
Part No.:
TCMOJ477ETLSR100G
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
ShinYuaTCMOJ477ETLSR100G.pdf
Description:
CAP TANT 470UF 20% 2917
  • Related Categories
Package/Case:
2917 (7343 Metric)
Capacitance:
470 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
6.3 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
100mOhm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 125°C
Size/Dimension:
0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm)
Height-Seated(Max):
0.169 (4.30mm)