Susumu TFL0816-1N8
TFL0816-1N8
Part No.:
TFL0816-1N8
Manufacturer:
Susumu
Category:
Fixed Inductors
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
ShinYuaTFL0816-1N8.pdf
Description:
FIXED IND 1.8NH 800MA 150MOHM SM
  • Related Categories
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
TFL
ProductStatus:
Obsolete
Type:
Thin Film
Material-Core:
Inductance:
1.8 nH
Tolerance:
±0.2nH
CurrentRating(Amps):
800 mA
Current-Saturation(Isat):
Shielding:
Unshielded
DCResistance(DCR):
150mOhm Max
Q@Freq:
20 @ 300MHz
Frequency-SelfResonant:
6GHz
Ratings:
OperatingTemperature:
InductanceFrequency-Test:
200 MHz
Features:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
Category:
Fixed Inductors
Datasheet:
ShinYuaTFL0816-1N8.pdf
1. How to order TFL0816-1N8 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the TFL0816-1N8 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TFL0816-1N8?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TFL0816-1N8.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image TFL0816-1N0 TFL0816-1N2 TFL0816-1N5 TFL0816-1N8 TFL0816-2N2
Part Number TFL0816-1N0 TFL0816-1N2 TFL0816-1N5 TFL0816-1N8 TFL0816-2N2
Manufacturer Susumu Susumu Susumu Susumu Susumu
Series TFL TFL TFL TFL TFL
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Type Thin Film Thin Film Thin Film Thin Film Thin Film
Material-Core - - - - -
Inductance 1.8 nH 1.8 nH 1.8 nH 1.8 nH 1.8 nH
Tolerance ±0.2nH ±0.2nH ±0.2nH ±0.2nH ±0.2nH
CurrentRating(Amps) 800 mA 800 mA 800 mA 800 mA 800 mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 150mOhm Max 150mOhm Max 150mOhm Max 150mOhm Max 150mOhm Max
Q@Freq 20 @ 300MHz 20 @ 300MHz 20 @ 300MHz 20 @ 300MHz 20 @ 300MHz
Frequency-SelfResonant 6GHz 6GHz 6GHz 6GHz 6GHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature - - - - -
InductanceFrequency-Test 200 MHz 200 MHz 200 MHz 200 MHz 200 MHz