Ohmite TFSF1K50JE
TFSF1K50JE
Part No.:
TFSF1K50JE
Manufacturer:
Ohmite
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYuaTFSF1K50JE.pdf
Description:
RES 1.5K OHM 5% 2W AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Bulk
Series:
TFS
ProductStatus:
Active
Resistance:
1.5 kOhms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
2W
Composition:
Thick Film
Features:
Non-Inductive, Pulse Withstanding
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 200°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.413 x 0.035 Rectangular x 1.024 L (10.50mm x 0.90mm x 26.00mm)