KYOCERA AVX THJC106M025RJN
THJC106M025RJN
Part No.:
THJC106M025RJN
Package:
2312 (6032 Metric)
Datasheet:
ShinYuaTHJC106M025RJN.pdf
Description:
CAP TANT 10UF 20% 25V 2312
  • Related Categories
Package/Case:
2312 (6032 Metric)
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
25 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
1.8Ohm @ 100kHz
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C
Size/Dimension:
0.236 L x 0.126 W (6.00mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max):
0.110 (2.80mm)