Texas Instruments THS3001IDGNR
THS3001IDGNR
Part No.:
THS3001IDGNR
Manufacturer:
Texas Instruments
Category:
Linear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Package:
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width) Exposed Pad
Datasheet:
ShinYuaTHS3001IDGNR.pdf
Description:
IC OPAMP CFA 1 CIRCUIT 8HVSSOP
  • Related Categories
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
ProductStatus:
Active
AmplifierType:
Current Feedback
NumberofCircuits:
1
OutputType:
SlewRate:
6500V/µs
GainBandwidthProduct:
1.75 GHz
-3dbBandwidth:
420 MHz
Current-InputBias:
2 µA
Voltage-InputOffset:
1 mV
Current-Supply:
6.6mA
Current-Output/Channel:
120 mA
Voltage-SupplySpan(Min):
9 V
Voltage-SupplySpan(Max):
33 V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C