Texas Instruments THS4150CDGN
THS4150CDGN
Part No.:
THS4150CDGN
Package:
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width) Exposed Pad
Datasheet:
THS4150CDGN.pdf
Description:
IC OPAMP DIFF 1 CIRCUIT 8HVSSOP
  • Related Categories
Package/Case:
Packaging:
Bulk,Tube
AmplifierType:
Differential
OutputType:
Differential
SlewRate:
650V/µs
GainBandwidthProduct:
340 MHz
-3dbBandwidth:
150 MHz
Current-InputBias:
4.3 µA
Voltage-InputOffset:
1.1 mV
Current-Supply:
17.5mA
Current-Output/Channel:
85 mA
Voltage-SupplySpan(Min):
4 V
Voltage-SupplySpan(Max):
33 V
OperatingTemperature:
0°C ~ 70°C