Texas Instruments THS4150ID
THS4150ID
Part No.:
THS4150ID
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
THS4150ID.pdf
Description:
IC OPAMP DIFF 1 CIRCUIT 8SOIC
  • Related Categories
Package/Case:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Packaging:
Bulk,Tube
AmplifierType:
Differential
OutputType:
Differential
SlewRate:
650V/µs
GainBandwidthProduct:
340 MHz
-3dbBandwidth:
150 MHz
Current-InputBias:
4.3 µA
Voltage-InputOffset:
1.1 mV
Current-Supply:
17.5mA
Current-Output/Channel:
85 mA
Voltage-SupplySpan(Min):
4 V
Voltage-SupplySpan(Max):
33 V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C