KYOCERA AVX TLCU226M004XTA
TLCU226M004XTA
Part No.:
TLCU226M004XTA
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
ShinYuaTLCU226M004XTA.pdf
Description:
CAP TANT 22UF 20% 4V 0805
  • Related Categories
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
TLC
ProductStatus:
Active
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
4 V
Type:
Molded
ESR(EquivalentSeriesResistance):
12Ohm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.079 L x 0.053 W (2.00mm x 1.35mm)
Height-Seated(Max):
0.024 (0.60mm)